5 (100%) 1 vote

Dámske šaty – asi ten najviac známy symbol ženskej krásy, ženskosti a elegancie. Šaty, šaty, šaty – toľkokrát spomínané a toľkokrát nosené. Asi neexistuje žena, ktorá by nemala vo svojom živote na sebe šaty. Šaty vedia  zvýrazniť to čo treba a naopak, skryť to, čo by malo byť zakryté. Čo je pri šatách najdôležitejšie? Milujú ich ženy, slečny, dámy deti a takisto aj muži ak ich vidia na svojich polovičkách.

Obľúbené dámske šaty

Dámske šaty – voľné, priliehavé, romantické, moderné. Veľa druhov, veľa možností, rôzne prevedenia ako ich skombinovať. Čipka a kvety Vám doprajú šarm, eleganciu ale osvedčí sa aj stará klasika. Svedčia ženám, ktoré sa chystajú na rôzne príležitosti, či oficiálne, neoficiálne alebo nosenie len tak na doma.

Ak sa vo Vami zvolených šatách sa budete cítiť dobre, tak potom nie je nikde problém. Šaty plesové, šaty koktejlové, casual šaty – každý si vyberie to svoje. A čo je dôležité ako doplnok? Milé dámy, nezabudnite na kabelky.

Aký materiál šiat sa doporučuje ženám?

Rôzne ženy – rôzne typy šiat. Materiály pružnejšie sú: ponteso, punto di roma, silný úplet alebo elastická teplákovina a pod.

Štýlové dámske šaty

Aký strih šiat je ten IN?

Ak ste sa zaľúbili do istých šiat a neviete či Vám pristanú, tak Vám prinesieme niekoľko poznatkov, ktoré by ste o nich mali vedieť. Ktoré Vašej postave uškodia a naopak, ktoré budú pre Vás ako stvorené?

Štýlové dámske šaty
 

Ačkový strih – tak tento strih má rozšírenú sukňu od pása dolu do tvaru písmena A. Môže to byť plesový strih, kedy šaty vytvárajú dojem princeznovský, hlavne ak je sukňa nadýchaná alebo šaty môžu mať aj dve padavé sukne, a to spodnú a vrchnú. Vtedy ide o Ačkovú líniu.

Šaty A – línie – ide o najžiadanejší strih svadobných šiat a to z toho dôvodu, že pristanú každej postave. Dodajú tvar rovnému pásu, predĺži postavu, či skryje boky.

dámske šaty

Princesový strih -je známy sa pozdĺžnymi švami. tento strih znamená, že nie je prestrihnutý ani pod prsiami ani v páse.

Empírový strih – priliehavý živôtik šiat empírového strihu končí tesne pod prsiami. Smerom dolu sa rozširuje dlhá sukňa. Šaty sú pod prsiami prestrihnuté a ozdobené kamienkami alebo flitrami.

Morská panna -Strih šiat morská panna prilieha k postave až po kolená, kde sa začne dramaticky rozširovať.

Na akej príležitosti ste poslednýkrát mali šaty Vy? Podeľte sa s nami o to v komentári!