Rate this post

Tak tie by sa Vám mohli hodiť nielen do letných horúčav, ale aj pred tým, keď si chcete svoju hlavu ochrániť pred UV žiarením, využijete ju aj počas letných, jesenných alebo jarných dní. Jedinečný vzhľad šiltovky vytvorí moderný taký look do mesta. Farebné kombinácie zaručia, že aj typy, ktoré sú extravagantnejšie, si určite prídu na svoje.

Šiltovky obľubujú nielen muži, ale aj ženy a deti a to v rôznych vekových kategóriách.

šiltovka

Ako to bolo so šiltovkami kedysi

Basbeball cap – dnes známa ako obyčajná šiltovka, začala existovať už za čias amerického baseballu. Na nich boli uvedené mená klubov, logá a farebne ladili s farbou tímu, ktorý práve vtedy hral.

Časom sa zmodernizovali a začali tvoriť akúsi súčasť rapperov, teda ich imidžu. Hip hop štýlu no ešte aj skejterov.

Štýlová pánska šiltovka
 šiltovkašiltovka

Dnes sa šiltovka stala nápaditým módnym doplnkom, a tak dotvára osobnosť, ale aj štýl osoby, ktorá ju nosí. Dôležité je vyberať si správnu šiltovku, taká ktorá Vám dokonale sadne. Dnes už sú v ponuke rôzne štýly, rôzne tvary, rôzne farby a veľkosti. Treba si dať pozor na to, aby nám šiltovka nebola príliš voľná.

Štýlová unisex šiltovka Double Red
 

A aké šiltovky sa nosia?

Jednofarebné – tak tie určite klasikou. Jedna farba Vám ani Vášmu outfitu neublíži, ale naopak len pomôže.

S potlačou – tu už vstupujú do popredia vzory, ale aj tie musia byť nápadité, ale aj farebná potlač. Existujú aj také obchody, v ktorých sa dá šiltovka vyrobiť nielen na mieru ale dokonca sa dá navrhnúť vlastná potlač.

Truckery – ide o šiltovky, ktoré majú na zadnej strane sieťku. A prečo sa tieto šiltovky volajú truckery? V priebehu 80. rokov ju začali nosiť poľnohospodári, vodiči, farmári a iní pracovníci, ktorí pracovali na vidieku.

Fidelky – tak tie sa  začali používať už počas vojnového obdobia v časoch, keď ešte nebola potrebná bojová prilba. Obľúbil si ju aj Fidel Castro, dnes je to ešte stále taký druh obuvi, ktorý sa využíva a takisto je pohodlný a praktický pre viacerých ľudí.

šiltovka

Šiltovky s rovným šiltom – obľúbené šiltovky pre skejterov, hiphoperov a rapperov. Dnes ide o typ šiltoviek, ktorý je najobľúbenejší. Kombinuje sa s teplákmi, džínsami, nohavicami, ale aj šatami a teniskami.

Šiltovky s ohnutým šiltom – tie sa nosia najmä počas horúcich letných dní. Šiltovky, ktoré majú ohnutý šilt sú klasikou, ktorú si obľúbili nielen športovci ale aj páni, ktorí sú na golfovom ihrisku.

Tak nakoniec, ši sa na seba oblečiete šaty alebo akýkoľvek dámsky top, šiltovka vždy bude tá, ktorá dokonale doplní outfit.

Dopĺňa Váš outfit šiltovka? Podeľte sa s nami o tom v komentári!